Lendit Blogi

Blogi pilt

Korterite üürimine – kuidas on mõistlik?Kui soovid kinnisvara üürida või üürile anda, siis Lendit’i rendi- ja üürikuulutuste portaal on selleks ideaalne. Esiteks on Lendit’is kuulutamine tasuta ning teiseks on tegemist perspektiivika ja kasvava laenamiskogukonnaga, mis on mõeldud kõigile. Selles postituses räägime natukene täpsemalt korterite üürimisest nii üürniku kui üürileandja vaatepunktist ja anname soovitusi, kuidas see protsess mõlemale osapoolele sujuv oleks.

 

Me kõik teame kedagi, kes on korterit üürinud või korteri üürile andnud. Kuidas teha nõnda, et mõlemad osapooled oleksid rahul? Arusaadavalt soovib üürileandja üürida korterit heaperemehelikule ja maksevõimelisele üürnikule ja üürnik soovib omakorda võimalikult soodsa hinnaga kvaliteetset elamist.

 

Korterite üürimine - Lendit rendi- ja üürikuulutuste portaal

 

Seega, kui sul on üürida korter või seal olev vaba ruum, siis kaalu Lendit portaalis kuulutamist. Sa saad pakkuda nii lühiajalist kui ka pikaajalist üüri. Näiteks, kui otsid enda korterisse pikaks ajaks stabiilset üürniku või tahad hoopis pikema reisi ajal enda tühjalt seisva korteri pealt lisatulu teenida. Kui sa oled otsustanud enda korterit välja üürida ehk olla üürileandja rollis, on esmalt vajalik teha korrektne ja atraktiivne kuulutus. Mis tähendab, et tehtud pildid peavad andma tervikliku ülevaate korterist ning kuulutuse tekstis tuleb kõik asjakohane välja tuua. Kui sinu kuulutusel on juba huvilised, siis on tarvilik üürnikule taustakontroll teha, et vältida ebameeldivusi ja võlgnevusi. Kui kõik sobib, siis sõlmige üürileping ning hoidke häid suhteid.

 

Üürniku vaatepunktist vaadates on tähtis, et ta saaks võimalikult hea hinna- ja kvaliteedi suhtega korteri. Mis võib vahest tunduda võimatu missioonina. Samas, kui hoolikalt otsida, on see siiski võimalik. Siin peab arvestama sellega, et üürnik peaks ise olema usaldusväärne, maksejõuline ning hea suhtleja. Tihtipeale on üürileandjad huvitatud enda korteri üürimisest pigem eelnevalt nimetatud omadustega üürnikule natukene soodsama hinnaga, kui mõnele, kes lubab kokku pudrumägesid, kuid ei ole võimeline enda lubadusi pidama. Mistõttu peaks iga üürnik enne korteri üürimist kriitiliselt hindama enda majanduslikku seisu ning kindlaks tegema, et ta üle enda võimete ei ela. Samuti on mõistlik enne lepingu sõlmimist küsida korteri kõrvalkulusid ning kulude optimeerimiseks võib proovida näiteks sõbraga kahepeale korteri üürimist. Pärast nende lihtsate näpunäidete järgimist, sirvi ning äkki leiad endale sobiva korteri.

 

Samuti paneme üürileandjatele ja üürnikele südamele, et enda seljataguse kindlustamiseks soovitame kõik lepingud, üleandmis-vastuvõtmisaktid ja muud üürisuhet reguleerivad küsimused kirjalikult vormistada, et vältida pärast arusaamatusi ning vaidlusi.

 

#korteriteüürimine #üüritulu #passiivnesissetulek

 Kristjan Pikhof

19 Sep, 2021