Lendit Blogi

Blogi pilt

Tulus kinnisvara üürimine – kuidas valida kinnisvara?Kinnisvara üürimine on üks võimalikest passiivse sissetuleku allikatest, mis on investorite silmis suhteliselt madala riskiklassiga investeering. Tulusa kinnisvara otsimisel pead arvestama mitmete faktoritega, mis võivad mõjutada Sinu kogutootlust. Kui planeerid tegeleda kinnisvara hooldusega iseseisvalt, siis  tuleks valida võimalikult lähedal olev kinnisvara objekt. Kui aga planeerid osta sisse kinnisvara hooldusteenuse, siis ei ole kaugus määrav. Millega siis tuleb arvestada kinnisvara valikul?

 

Kinnisvara üürimine – korter – Lendit rendi- ja üürikuulutuste portaal

 

Hoolega tuleb läbi mõelda, millisele sihtgrupile on kinnisvara mõeldud. Sihtgrupist hakkab olenema Sinu eelarve, tulu ja igakuine üürnike olemasolu. Võimalikud sihtgrupid on näiteks tudengid, noored pered, lastega pered ja ka edukamad üürnikud, kes otsivad luksuslikumaid tingimusi elamiseks. Korteri sisustus on üürnikule oluline, sest kõige nõutumad on korterid, mis on osaliselt või täielikult sisustatud mööbliga, mis on värske ja mugav. Lisaks sellele, tuleks valida kinnisvara, millel puuduvad suured igakuised kõrvalkulud, sest need mõjutavad otseselt  üürnike huvi.  Vältida tuleks kortereid, mis asuvad niinimetatud „väsinud“ majades, kuna need ei paku huvi keskmisele üürnikule ja on halvaks investeeringuks.

 

Kinnisvara üürimine tudengile oleneb suuresti selle asukohast asukohas, kuna tudengite põhiülesanne on õppimine, seega vahetu ülikooli lähedus on siinkohal oluline aspekt, mida võiks asuda 10-15 minutilise jalutuskäiguga. Suurema ülikooli läheduses on korter üldjuhul välja üüritud terve õppeaasta vältel, kuid suvel võib jääda tühjaks. Lisaks on tudengid üldjuhul hinna mõistes tundlikud ning nende jaoks on oluline mõistlik üürihind ja madalad kommunaalkulud. Tavapäraselt tudengitele sobib kõige paremini väikene ühetoaline korter, mis on keskmises seisukorras.

 

Kinnisvara üürimine – tudengile – Lendit rendi- ja üürikuulutuste portaal

 

Noored pered tavapäraselt omavad sissetulekut, mis võimaldab elada avara planeeringuga valgusküllases ühe- või kahetoalises korteris, mis on renoveeritud ja praktiline. Samas aga ei tohiks see jääda linnast liiga kaugele, sest noored ei pruugi omada autot, mistõttu on eelistatuim 10 minutiline kaugus kesklinnast. Sellistele üürnikele võib sobida ka turu mõistes kallim korter mugava asukohaga.

 

Kinnisvara üürimine – avar kahetoaline korter noorele perele – Lendit rendi- ja üürikuulutuste portaal

 

Kinnisvara üürimine lastega perele on jällegi teistmoodi, kuna pered eelistavad  kahe- ja kolmetoalisi kortereid, mis asuvad kooli või lasteaia läheduses. Perede jaoks on oluline ka maja seisukord ja ka näiteks mänguväljaku olemasolu. Korter peab olema heas seisukorras ning toetama laste kasvamist- ja arengut sh olema ohtu. Lastega üürnike puhul tuleb arvestada, et korter võib vajada väljaminekuid renoveerimiseks, kuna laste kasvatamisest tingituna või tekkida rohkem korteri kulumisjälgi. Noortel peredel on tihtipeale olemas ka transpordivahend, seega võib sobida ka korter, mis asub kesklinnast kaugemal.

 

Jõukamad üürnikud eelistavad kinnisvara kaasaegsetes elamutes koos erinevate mugavustega, näiteks jõusaal, grillimisvõimalused aias jms. Uusarendused, mis asuvad linnast eemal, võivad samuti pakkuda neile huvi, sest sellistel üürnikel on tavapäraselt olemas üks või mitu liiklusvahendit ühe pere kohta. Samas võib sobida ka luksuslik korter kesklinnas, mis on kiviviske kaugusel muudest kesklinna võimalustest. Sellised korterid on kõrgemas hinnaklassis, kuid pikaajalise üürniku leidmisel kindlasti tulusad investeeringud.

 

Kinnisvara üürimine – luksuslik korter – Lendit rendi- ja üürikuulutuste portaal

 

Lisaks on olemas ka teist liiki kinnisvara, mis on mõelduid transpordivahendite, äripindade ja ka näiteks ladude jaoks. Kinnisvara üürimisel leiab nutikas investor kõige parema lahenduse, mida on võimalik teistele pakkuda Lendit’i vahendusel!

 

#kinnisvaraüürimine #uusmõtteviis #lenditKristjan Pikhof

6 Oct, 2021